Cantigas e Agarimos // Agrupación folclórica

Horarios

 

Curso 21-22 (Provisionais)

Luns

Actividade Hora Monitor Aula
 Zanfona – Aulas individuais  10:00-14:00  Germán Díaz  Rosendo Mato
 Zanfona - Aulas individuais  16:00-22:00  Germán Díaz  Rosendo Mato
 Acordeón diatónico – Aulas individuais  10:00-14:00  Pedro Pascual  Rodolfo López Veiga
 Acordeón diatónico – Aulas individuais  16:00-22:00  Pedro Pascual  Rodolfo López Veiga
 Piano  18:30-19:30  Aitor García  Crisanto Sanmartín
 Violín  17:00-19:00  Clara Ponce  Juan Bello Mallou
 Violín – Aula individual  19:00-20:00  Clara Ponce  Algalia 11
*Instrumental: Percusión individual  17:30-18:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Gaita I  18:00-19:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Percusión perfeccionamento  19:00-20:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Gaita III  20:00-21:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
 Baile: Grupo B1  17:15-18:00  Carlos Salgado  Algalia 11
 Pandeireta: Grupo B  21:30-22:30  Carlos Salgado  Algalia 11

Martes

Actividade Hora Monitor Aula
 Presolfexo  17:00-18:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Solfexo II  18:00-19:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Solfexo V  19:00-20:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Solfexo Adultos Grupo A  20:00-21:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Guitarra  18:00-19:00  Valentín Caamaño  Rosendo Mato
 Piano  18:30-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  20:00-21:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Iniciación baile e música tradicional (4 a 5 anos)  17:30-18:15  María Montero  Algalia 11
 Baile: Grupo E  18:30-19:15  Miguel Barbazán e Carlos Salgado  Algalia 11
 Pandeireta: Homes Grupo A (avanzado)  19:30-20:30  Carlos Salgado  Algalia 11
 Pandeireta: Homes Grupo B  20:30-21:30  Carlos Salgado Algalia 11
 Baile: Adultos (Perfeccionamento)  20:30-21:15  Miguel Barbazán  Algalia 11
 Baile: Adultos (Iniciación)  21:30-22:15  Andrea Castro  Algalia 11

Mércores

Actividade Hora Monitor Aula
 Música e movemento  (3 a 5 anos)  17:00-18:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Piano  18:00-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  20:00-21:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Baile: Grupo D (8 a 10 anos)  17:30-18:15  Ángela Varela e Carlos Salgado  Algalia 11
 Baile: Grupo C (11 a 14 anos)  18:30-19:15  Andrea Castro  Algalia 11
 Baile: Grupo B2 (15 a 16 anos)  19:30-20:15  Carlos Salgado  Algalia 11
 Baile: Grupo A (17 anos en adiante)  20:45-21:30  Pedro Brañas  Algalia 11
 Pandeireta: Grupo C (11 a 13 anos)  18:30-19:30  Nébeda Piñeiro  Juan Bello Mallou
 Pandeireta: Grupo D (8 a 10 anos, Intermedio)  19:30-20:30  Nébeda Piñeiro  Juan Bello Mallou
 Pandereteiros: Grupo A  20:15-21:15  Carlos Salgado  Rosendo Mato

Xoves

Actividade Hora Monitor Aula
 Música e movemento (3 a 5 anos)  16:00-17:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Solfexo IV
 18:00-19:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Solfexo VI  19:00-20:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Solfexo Adultos Grupo B  21:00-22:00  Tomás Rábanos  Rodolfo López Veiga
 Guitarra  18:00-19:00  Valentín Caamaño  Rosendo Mato
 Guitarra  19:00-20:00  Valentín Caamaño  Rosendo Mato
 Piano  18:00-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  20:00-21:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Pandeireta: Adultos (Iniciación)  20:30-21:30  Cristina González  Rosendo Mato
 Pandeireta: Adultos (Perfeccionamento)  21:30-22:30  Cristina González  Rosendo Mato
 Iniciación baile e música tradicional (4 a 5 anos)  17:30-18:15  María Montero  Algalia 11
 Baile: Grupo E  18:30-19:15  Miguel Barbazán e Carlos Salgado  Algalia 11
 Baile: Grupo B1  19:15-20:00  Carlos Salgado  Algalia 11
 Baile: Adultos (Perfeccionamento)  20:30-21:15  Miguel Barbazán  Algalia 11
 Baile: Adultos (Iniciación)  21:30-22:15  Andrea Castro  Algalia 11

Venres

Actividade Hora Monitor Aula
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Guitarra  16:00-17:00  Valentín Caamaño  Rosendo Mato
 Pandeireta: Grupo G (Iniciación, 6 a 8 anos) 17:30-18:30  Leticia López  Rodolfo López Veiga
 Pandeireta: Grupo E  18:30-19:30  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga
 Pandeireta: Grupo F (8 a 10 anos)  19:30-20:30  Leticia López  Rodolfo López Veiga
 Pandeireta: Grupo A (>18 anos)  20:30-21:30  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga
 Baile: Grupo D (8 a 10 anos)  17:30-18:15  Ángela Varela e Carlos Salgado  Algalia 11
 Baile: Grupo C (12 a 14 anos)  18:30-19:15  Andrea Castro  Algalia 11
 Baile: Grupo B (15 a 16 anos)  19:30-20:15  Carlos Salgado  Algalia 11
 Baile: Grupo A (17 anos en adiante)  20:45-21:30  Pedro Brañas  Algalia 11