Cantigas e Agarimos // Agrupación folclórica

Horarios

 

Curso 18-19

Luns

Actividade Hora Monitor Aula
 Zanfona – Aulas individuais  10:00-14:00  Germán Díaz  Rosendo Mato
 Zanfona - Aulas individuais  16:00-22:00  Germán Díaz  Rosendo Mato
 Acordeón diatónico – Aulas individuais  10:00-14:00  Pedro Pascual  Crisanto Sanmartín
 Acordeón diatónico – Aulas individuais  16:00-22:00  Pedro Pascual  Crisanto Sanmartín
 Violín  17:00-18:00  Clara Ponce  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Percusión I  19:00-20:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Gaita III  20:00-21:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Banda de Gaitas  21:00-22:15  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
 Pandeireta: Grupo B (15 a 18 anos)  21:45-22:45  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga

Martes

Actividade Hora Monitor Aula
 Música e movemento  (3 a 5 anos)  17:00-18:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Presolfexo  18:00-19:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo II  19:00-20:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo Adultos Grupo A  20:00-21:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Guitarra  18:00-19:00  Valentín Caamaño  Juan Bello Mallou
 Guitarra  19:00-20:00  Valentín Caamaño  Juan Bello Mallou
 Guitarra  20:00-21:00  Valentín Caamaño  Juan Bello Mallou
 Piano individual  18:30-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  20:00-21:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Canto II  20:00-21:00  Xiana Lastra  Rodolfo López Veiga
 Canto I  21:00-22:00  Xiana Lastra  Rodolfo López Veiga
 Pandeireta: Homes (avanzado)  19:30-20:30  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga
 Baile: Adultos (Perfeccionamento)  20:30-21:15  Miguel Barbazán  Algalia 11
 Baile: Adultos (Iniciación)  21:15-20:00  Álex Martínez  Algalia 11

Mércores

Actividade Hora Monitor Aula
 Música e movemento  (3 a 5 anos)  16:00-17:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Música e movemento  (3 a 5 anos)  17:00-18:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo I  18:00-19:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo II  19:00-20:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Piano  18:00-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Baile: Grupo E ( 6 a 11 anos)  17:45-18:30  Dámaris e Andrea  Algalia 11
 Iniciación baile e música tradicional (4 a 5 anos)  18:30-19:15  Andrea Castro  Rodolfo López Veiga
 Baile: Grupo D (9 a 12 anos)  18:30-19:15  Dámaris Vilas  Algalia 11
 Baile: Grupo C (12 a 14 anos)  19:15-20:00  Carlos e Patricia  Algalia 11
 Baile: Grupo B (15 a 16 anos)  20:00-20:45  Carlos e Andrea  Algalia 11
 Baile: Grupo A (17 anos en adiante)  20:45-21:30  Pedro Brañas  Algalia 11
 Pandeireta: Grupo D (8 a 12 anos, avanzado)  18:30-19:30  Nébeda Piñeiro  Juan Bello Mallou
 Pandeireta: Grupo E (8 a 12 anos iniciación)  19:15-20:15  Nébeda Piñeiro  Juan Bello Mallou
 Pandeireta: Adultos (Perfeccionamento)  20:30-21:30  Cristina González  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Pandeireta: Grupo A (>18 anos avanzado II)  20:45-21:45  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga

Xoves

Actividade Hora Monitor Aula
 Solfexo I  17:00-18:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo III  18:00-19:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo IV   19:00-20:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo V  20:00-21:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Solfexo Adultos Grupo B  21:00-22:00  Tomás Rábanos  Rosendo Mato
 Guitarra  18:00-19:00  Valentín Caamaño  Rodolfo López Veiga
 Guitarra  19:00-20:00  Valentín Caamaño  Rodolfo López Veiga
 Piano  18:00-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  20:00-21:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Pandeireta Adultos (Iniciación)  19:30-20:30  Cristina González  Algalia 11
 Pandeireta: Grupo A (>18 anos avanzado I)  21:15-22:15  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga
 Canto II  21:00-22:00  Xiana Lastra  Rodolfo López Veiga
*Instrumental: Percusión individual  17:30-18:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Percusión II  18:00-19:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Gaita II  19:00-20:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Gaita I  20:00-21:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
*Instrumental: Gaita IB  21:00-22:00  Ramón Maril  Juan Bello Mallou
 Baile: Adultos (Perfeccionamento)  20:30-21:15  Miguel Barbazán  Algalia 11
 Baile: Adultos (Iniciación)  21:15-22:00  Alex Martínez  Algalia 11

Venres

Actividade Hora Monitor Aula
 Piano  18:00-19:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  19:00-20:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Piano  20:00-21:00  Aitor García  Biblioteca Crisanto Sanmartín
 Guitarra  16:00-17:00  Valentín Caamaño  Rodolfo López Veiga
 Pandeireta: Grupo C (12 a 14 anos)  18:15-19:15  Carlos Salgado  Rosendo Mato
 Pandeireta: Grupo G (6 a 8 anos, iniciación)  18:30-19:30  Alex Martínez  Juan Bello Mallou
 Pandeireta: Grupo F (6 a 8 anos, avanzado)  19:15-20:15  Alex Martínez  Juan Bello Mallou
 Pandeireta: Homes (intermedio)  20:45-21:30  Carlos Salgado  Rodolfo López Veiga
 Baile: Grupo E ( 6 a 11 anos)  17:45-18:30  Dámaris e Andrea  Algalia 11
 Iniciación baile e música tradicional (4 a 5 anos)  18:30-19:15  Andrea Castro  Rodolfo López Veiga
 Baile: Grupo D (9 a 12 anos)  18:30-19:15  Dámaris Vilas  Algalia 11
 Baile: Grupo C (12 a 14 anos)  19:15-20:00  Carlos e Patricia  Algalia 11
 Baile: Grupo B (15 a 16 anos)  20:00-20:45  Carlos e Andrea  Algalia 11
 Baile: Grupo A (17 anos en adiante)  20:45-21:30  Pedro Brañas  Algalia 11